Arctic Winter Games
Ujaminnattut tamarmik allattorsimaffiat aajuna
Kalaallit Arctic Winter Gamesimi peqataasut katillugit 81-inik ujaminnapput
Sapaatip akunnera nalissaqanngitsoq naavoq.
Arctic Winter Gamesimi suut tamarmik tamaviaarutigineqarsimapput. Sapaatip akunnerata ingerlanerani unamminerit pisoqarfiusut, naligiiffiusut pissanganartullu ingerlanneqarsimapput.
Normu 4-ranngorpoq
Nunanit peqataasunit qulingiluanit ujaminnattaatigut Kalaallit Nunaat normu 4-tut inissippoq. Ilanngulluguli oqaatigineqassaaq nunarsuarmi qeqertat annersaata kuultit 39-it pissarsiarimmagit, tassa kalaallit kuultinnattaarineqartunit amerlanerpaat tulliinik kuultinnallutik. Amerlanerpaanik kuultinnappoq Alaska 83-inik kuultinnalluni – taannalu aamma Arctic Winter Gamesimi amerlanerpaanik ujaminnappoq.
Sølvit 23-t
Unammiuaarnerni kalaallit ujaminnattut allattorsimaffiat Sermitsiaq.AG-p ilannguppaa, tassani kuultit 39-it saniatigut sølvit 23-it bronzellu 19-it pissarsiarineqarlutik.
Kalaallit ujaminnattut makkuupput:
Sangusaarneq
Bronze: Mathilde Juliane Lynge - slalom, juvenile female
Kuulti: Qooqu Berthelsen - slalom, juvenile male
Kuulti: Qooqu Berthelsen - parallel, slalom juvenile male
Bronze: Enos Lyberth - parallel slalom, junior male
Bronze: Team Composition
Arctic Sports
Kuulti: Tonny Fisker - kneel jump
Bronze: Bent Jakobsen - one hand reach
Kuulti: Bent Jakobsen - Alaskan high kick
Kuulti: Tonny Fisker - head pull
Bronze: Ittukusuk Heilmann - head pull
Bronze: Tonny Fisker - triple jum
Kuulti: Nadja Olesen - arm pull
Kuulti: Tittu Wille - airplane
Bronze: Bent Jakobsen - airplane
Sølvi: Paalo Amossen - sledge jump, juniorer
Bronze: Tonny Fisker - one foot high kick
Bronze: Tonny Fisker - two foot high kick
Sølvi: Tonny Fisker - overall men
Bronze: Bent Jakobsen - overall men
Badminton
Kuulti: Milka Brønlund - single, juvenile female
Sølvi: Cecilia Josefsen Josenius - single, juvenile female
Kuulti: Nuka Mark Nielsen - single, junior male
Sølvi: Toke Ketwa-Driefer - single, junior male
Kuuti: Pilunnguaq Hegelund - single, juvenile female
Sølvi: Miinannguaq Søholm Petersen - single, juvenile female
Sølvi: Angutivik Berthelsen - single, juvenile male
Kuulti: Milka Brønlund og Cecilia Josefsen Josenius - double - juvenile female
Kuulti: Nuka Mark Nielsen og Toke Ketwa-Driefer - double - junior male
Sølvi: Angutivik Berthelsen og Jonas Langholz - double - juvenile male
Kuulti: Pilunnguaq Hegelund og Miinannguaq Søholm Petersen - double
Kuuti: Nuka Mark Nielsen og Cecilia Josefsen Josenius - mixed double
Sølvi: Milka Brønlund og Toke Ketwa-Driefer - mixed double
Kuulti: Pilunnguaq Hegelund og Jonas Langholz - mixed double
Bronze: Angutivik Berthelsen og Miinannguaq Søholm Petersen - mixed double
Biathlon
Kuuti: Ukaleq Slettemark - 5 kilometer
Kuulti: Ukaleq Slettemark - 4 kilometer sprint
Kuulti: Ukaleq Slettemark - 5 kilometer massestart
Sisoraatinik oqilaniunneq
Kuulti: Bjarne Hansen - sprint
Dene Games
Bronze: Herrer - hand games
Sølvi: Edvard Kruse - finger pull
Kuulti: Herrer - pole push
Futsal
Bronze: Intermediate Female
Kuulti: Junior Male
Sølvi: Juvenile Female
Sølvi: Juvenile Male
Snowboard
Sølvi: Kira Olsen - Rail Jam, Junior Female
Kuulti: Jonas Strømsted - Rail Jam, Junior Male
Sølvi: Mathias Mark - Rail Jam, Junior Male
Sølvi: Pipaluk Rasmussen - Rail Jam, Juvenile Female
Kuulti: Anthon Siegstad - Rail Jam, Juvenile Male
Sølvi: Henrik Lund - Rail Jam, Juvenile Male
Bronze: Kira Olsen - Slalom, Junior Female
Kuulti: Jonas Strømsted - Slalom, Junior Male
Bronze: Mathias Mark - Slalom, Junior Male
Sølvi: Bella Nielsen - Slalom, Juvenile Female
Sølvi: Anthon Siegstad - Slalom, Juvenile Male
Bronze: Kunuunnguaq Davidsen - Slalom, Juvenile Male
Bronze: Kira Olsen - Slopestyle, Junior Female
Kuulti: Jonas Strømsted - Slopestyle, Junior Mal
Bronze: Sara Lennert Jensen - Snowboard Cross, Junior Female
Kuulti: Jonas Strømsted - Snowboard Cross, Junior Male
Kuulti: Anthon Siegstad - Snowboard Cross, Juvenile Male
Bronze: Kunuunnguaq Davidsen - Snowboard Cross, Juvenile Male
Bordtennis
Kuulti: Inngili Petersen - single, Junior Female
Sølvi: Melissa Larsen - single, Junior Female
Kuulti: Ivik Nielsen - single, Junior Male
Sølvi: Poul Petersen - single, Junior Male
Kuulti: Avi Rødgaard - single, Juvenile Female
Sølvi: Nuka-Maren Frederiksen - single, Juvenile Female
Kuulti: Oscar Hammeken - single, Juvenile Male
Sølvi: Pavia Jeriassen - single, Juvenile Male
Kuulti: Inngili Petersen og Melissa Larsen - double, Junior Female
Kuulti: Ivik Nielsen og Poul Petersen - double, Junior Male
Kuulti: Avi Rødgaard og Nuka-Maren Frederiksen - double, Juvenile Female
Kuulti: Oscar Hammeken og Pavia Jeriassen - double, Juvenile Male
Kuulti: Ivik Nielsen og Melissa Larsen - mixed double
Sølvi: Poul Petersen og Inngili Petersen - mixed double
Kuulti: Oscar Hammeken og Avi Rødgaard - mixed double
Sølvi: Pavia Jeriassen og Nuka-Maren Frederiksen - mixed double
Kuulti: Team Event, Junior Mix
Kuulti: Team Event, Juvenile Mix